Vaisių ir pieno parama

unnamed
Pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo taisykles, ugdymo ir mokymo įstaigoms teikiami ekologiški arba išauginti (pagaminti) pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą vaisiai ir daržovės, o pienas ir pieno gaminiai – tik ekologiški.


Sąlygas daržovių ir vaisių atsiradimui ugdymo įstaigas lankančių vaikų racione sudarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) inicijuojama, Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojama Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa. Programa „Pienas vaikams“ mūsų šalyje pradėta vykdyti dar 2004 m., o vaisių vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose programa įgyvendinama nuo 2009 m. 2017 m. abi minėtos programos buvo sujungtos į vieną.
Vadovaujantis Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa, vaikams gali būti tiekiamas geriamasis pienas ir pieno gaminiai – jogurtas, kefyras, varškė, švieži ar brandinti sūriai ir vaisiai bei daržovės: morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai.  Visi produktai tiekiami iš lietuviškų ūkių, kuriuose auginama ir gaminama ekologiška bei natūrali produkcija.

 

Marijampolio vaikų lopšelis-darželis programoje dalyvauja jau daugiau nei 5-erius metus.

del-vaisiu-ir-darzoviu-bei-pieno-ir-pieno-produktu-vartojimo-skatinimo-vaiku-ugdymo-istaigose-programos-igyvendinimo-taisykliu-patvirtinimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>